11 בדצמבר 2016

היוזמה

פסטיבל שייח' אבריק השלישי לתרבות אזרחית יתקיים בין ה-10 ל-13 לאפריל 2019 בקריית טבעון.

זהו פסטיבל פתוח וחופשי, המבקש להגשים משאלות תרבותיות של יחידים וקבוצות ולחברן לכוחות קהילתיים. פסטיבל שייח' אבריק נעשה בידי אזרחים ולמען אזרחים, ושמו מעיד על מהותו – שהתרבות שייכת לאזרחים וצומחת מתוכם, כאינדיבידואלים וכקהילות יוצרות; לא כתוצאה של כוחות ממשלתיים או אינטרסים כלכליים.

הפסטיבל הוא יוזמה מקומית של תושבי טבעון, שיוצרים, מפיקים ומארגנים את כל אירועיו. הרעיון פשוט: כל אחת עושה מה שהיא רוצה, כל אחד לוקח אחריות מלאה על היוזמה שלו, וכדי להגשים אותה – נעזר באחרים. באפריל 2019 יתקיימו כ-700 אירועי תרבות, שעליהם עמלים למעלה מ-2000 איש בהתנדבות, בכל מקום בקריה: בבתים, בחצרות, ביער, במבנים ציבוריים וברחובות. הפסטיבל הוא פסטיבל אירוח, ומבקרים מחוץ לטבעון מוזמנים להתארח בחצרות תושבי העיירה ובבתיהם.

בתכנית: מאות מופעים מוזיקליים מכל סוג וז'אנר, הצגות תיאטרון ופרפורמנס, כפר קרקס שיפעל לאורך ימי הפסטיבל, שף אבריק – קולינריה קהילתית ברחבי הקריה, מחנה פליטים, הקרנות סרטים, תערוכות, סיורים בטבע וסדנאות, מתחם לימוד בגן הבוטני במכללת אורנים, מסיבות גג ומסיבות רחוב, שבת של אירועים לכל המשפחה ליד הקישון, ריקודים בתחנת קמח נטושה, סלון פתוח שיפעל במרכז טבעון, מגדל מים שיארח הופעות ייחודיות, פעילויות רבות לילדים ועוד הפתעות לאין ספור. בפסטיבל אף מתארחות הופעות של מיטב המוזיקאים, האמנים הפלסטיים ואנשי התיאטרון מרחבי הארץ.

בשנתיים האחרונות נערך הפסטיבל בטבעון ונחל הצלחה אדירה, במושכו אלפי מבקרים. הפסטיבל הוכיח את עצמו כיוזמה התנדבותית-עצמאית ייחודית בישראל ובעולם מבחינת הרעיון שלו והיקף המעורבים בו. הוא חיבר בין קהילות שונות ועורר את התרבות האזרחית בטבעון באופן חסר-תקדים, ובהשראתו נוצרו כבר פסטיבלים אזרחיים אחרים שנערכים במקומות שונים בארץ.

הפסטיבל הוא פתוח בהגדרתו ומקבל כל יוזמה, חינמי ברובו וברוחו, מבוסס על משאבים אנושיים של יוזמה אישית, תמיכה קהילתית והתלהבות דיאלוגית, ומכונן קהילה יוצרת. הפסטיבל מתאפשר רק בזכות תמיכתכם הפעילה.

אז אם אתם מתלהבים מהרעיון של תרבות אזרחית בלתי-תלויה, מריבונות של האזרחים לעצב את סביבתם ואת תרבותם בחופש וללא דיכוי ממשלתי, כלכלי או בירוקרטי, בקיצור – אם אתם בעניין של פסטיבל שייח' אבריק – אנא תרמו לנו כאן כראות עינכם, עבור ארבעה ימים ו-700 אירועים חופשיים.

לתמיכה בפסטיבל דרך אתר JGIVE