11 בדצמבר 2016

היוזמה

פסטיבל שייח' אבריק לתרבות אזרחית יתקיים בין ה-21 ל-24 למרץ בטבעון רבתי.
זהו פסטיבל פתוח וחופשי, המבקש להגשים משאלות תרבותיות של יחידים וקבוצות ולחברן לכוחות קהילתיים. בקיצור – כל אחת ואחד עושים מה שהם רוצים, תוך שהם נעזרים באחרים ויוצרים קשרים קהילתיים חדשים. פסטיבל שייח' אבריק נעשה בידי אזרחים ולמען אזרחים.

כדי לקיים תרבות אין צורך בממשלה, במועצות, באנשי הון, בתקשורת או במנהלים. יש צורך ביוזמה אישית, בהעזה, באמונה, ביצירתיות, בנדיבות, בשיתוף פעולה, באחריות ובאהבה. מזה יש לנו בשפע: כרגע כ-600 איש שותפים ביצירתו של פסטיבל שייח' אבריק לתרבות אזרחית, בכ-300 יוזמות תרבותיות בעבור כל הגילים ובטווח אמנויות עצום: מחול, תיאטרון, מוזיקה, אמנות פלסטית, פרפורמנס, שחמט, אדריכלות, קולנוע, סדנאות למיניהן, שירה, עיתונות, כלכלה, שמאניזם, הימורים חוקיים, טקסי פולחן אזוטריים וברידג' – אירועים המתפרסים על פני כל אזור טבעון, מנחל הקישון ובית שערים ועד בסמת טבעון וזבידאת.

היוזמה זכתה לברכת הדרך ממועצות טבעון ובסמת טבעון, ובין הגופים המשתפים פעולה עם הפסטיבל נמנים רשת המתנ"סים של קרית טבעון וזבידאת, מרכז ההנצחה, גן לאומי בית שערים, מכללת אורנים, כפר תקוה, רמת הדסה, בתי הספר, תנועות הנוער, מועדון שלהב"ת ועוד רבים וטובים.

זהו פסטיבל אירוח, שבו מבקרים מחוץ לטבעון יוכלו ללון בחדרים או בקמפינג בחצרות פרטיות בכל רחבי הקריה. הופעות יתרחשו בחללים מוכרים וגם בטבע ובבתים פרטיים. מתוכננים שני לילות לבנים, והפתעות אינספור. בכל רחבי טבעון מתארגנות קבוצות לארוחות שכונתיות משותפות. נוצרו גם קבוצות של מוזיקאים, אמני מחול, קולנוענים, אדריכלים, כלכלנים, בשלנים, פעילים שכונתיים וחובבי מסיבות, לקראת תכנון משותף של הפסטיבל, שנעשה עד עתה ללא תקציב כלל. כ-95% מהאירועים יהיו פתוחים וחינמיים; בכניסה למופעים השונים תמצאו "כובע קסמים", ודרכו תוכלו להביע את הערכתכם לאמנים שיופיעו בפניכם חינם אין כסף. כ-5% מהאירועים, שאחרת לא היו יכולים לכסות את הוצאותיהם – יהיו בתשלום.

אז אם אתם מתלהבים מהרעיון של תרבות אזרחית בלתי-תלויה, מריבונות של האזרחים לעצב את סביבתם ואת תרבותם בחופש וללא דיכוי ממשלתי, כלכלי או בירוקרטי, בקיצור – אם אתם בעניין של פסטיבל שייח' אבריק – אנא תרמו לנו כאן כראות עיניכם.

תמיכה כספית דרך שרת מאובטח