גיא בן הינום בשייח׳ אבריק:
חזרה פתוחה של הרכב מתוך מקהלת גיא בן הינום בבית שערים.
חמישי ה-23.3 בשעה 17:000.

מקהלת גיא בן הינום היא מקהלה שיתופית, רב-פלאית, שהתחיל המוזיקאי נועם ענבר (הבילויים) ואינה דומה לשום מקהלה אחרת בארץ או בעולם! שותפים לה זמרים קלאסיים, מלחינים, זמרים-יוצרים, אמנים רב-תחומיים. אירועי המקהלה בנויים כטקסים ציבוריים, בהם מושרים שירים על קו הגבול שבין הפוליטי והסוראליסטי, שירים פאן-דתיים חמקמקים, קמאיים-חדישים..

את הטקסטים לשירים חיברו דוד אבידן, זאב ז'בוטינסקי, יונתן לוי, יעקב שבתאי.

חברים במקהלה: נעם אחדות / לילה בטרמן / יונתן גולדמן / תומר דמסקי / אלה דניאל / יפעת זיו / חיים חביב / סאן מייליך / אמיר מאיר / דור מגן / רות סגן-כהן / אילנה סניטמן / נעמי עטר / נועם ענבר / עדו עקוב / עמית פישביין / נטע שחר / פיי שפירו / מיכל תמרי.

https://www.youtube.com/watch?v=pWn9Fcm_7z4

בית הזיקוק לשירה בטבעון

ודה על האמת, לא מדובר בבית ממשי וגם זיקוק במובן המקובל אין בו — זוהי אלטרנטיבה לשלטונו של החומר, זו קריצה שמציעה לכוון את תשומת הלב אל מה שאיננו מוחשי ואין בו רווחים – החיפוש הקודח אחר המילה, אחר השורה שתטלטל משהו, שתזכיר לנו את האנושי.
אנו גורסים אמת פשוטה אך מוכחשת — שלמילים תמיד תהיה חשיבות רבה יותר מנפט.

ובמילים פשוטות יותר — מדובר בנסיון מקומי לאסוף יחד לערב אחד מגוון של יוצרים בתחום הכתיבה. הערבים שמתרחשים פעם בחודש וחצי (בערך) משלבים את הז'אנר המכונה 'ספוקן וורד' יחד עם קטעי שירה ופרוזה וגם קטעים מוסיקליים.

במסגרת פסטיבל "שייח אבריק" אנחנו מציעים שלושה אירועים:

1. ערב ספוקן וורד במתכונת המסורתית עם אורחים מכל רחבי הארץ שיתקיים במומוס ב-6.4 בשעה 21:30
2. סדנאות ספוקן לנוער — כתיבה הגשה ועמידה מול קהל. ב-7.4 בשעה 13:00 (לפרטים והרשמה 0524759863)
3. במה פתוחה למשתתפי הסדנאות ולכל המעוניין. ב-8.4 בשעה 15:000 במרכז טבעון.